Jak to probíhá

Vyplníte objednávku

Na webu je možné objednat Uložení mikrobiomu pouze v setu s Analýzou, případně jen Analýzu mikrobiomu samostatně. Proč? Analýza mikrobiomu je nezbytný krok, který nelze opomenout. Cíle analýzy je ověřit, zda váš mikrobiom nevykazuje patologické změny, které by v budoucnu při použití mikrobiomu v rámci autotransplantace představovaly neakceptovatelné riziko, například při oslabení imunity po prodělaném onemocnění. Takto je nutné vyšetřit každou konkrétní dávku stolice, kterou chceme uchovat. 

Uložení mikrobiomu nabízíme na 1 rok, za zvýhodněnou cenu si pak můžete objednat uložení na 3 roky. Na blížící se termín konce úložní lhůty vás vždy s předstihem upozorníme.

Podmínkou pro testování mikrobiomu je registrace k zákaznickému účtu, které je možná už při objednávání zboží, nejpozději však před odesláním vzorku stolice. V zákaznickém účtu později najdete všechny informace k vašemu mikrobiomu. Z zákaznickém účtu:

  • provedete aktivaci testovací sady a odběrového setu
  • vyplníte zdravotní dotazník 

  • následně zde najdete mikrobiomový report – výsledek analýzy vašeho mikrobiomu 

  • pravidelně zde můžete kontrolovat status zakázky, zda-li na cestě, probíhá analýza, termíny, do kdy máte zaplacené uložení, apod. 

Obdržíte zásilku s prebiotiky a odběrovým setem

Jakmile obdržíme platbu za objednávku, odesíláme zásilku s odběrovým setem na vámi udanou adresu, případně výdejní místo.

Zásilka obsahuje:

  • prebiotika, které doporučujeme užívat před samotným odběrem po dobu přibližně 1 měsíce. Prebiotika jsou látky, podporují růst a aktivitu přátelských střevních bakterií. Optimálně vyladí složení vašeho mikrobiomu, čímž se zvýší terapeutický potenciál pro použití v budoucnu.
  • odběrový set pro odběr vzorku stolice v pohodlí domova.
  • hygienický box, který zajistí 100% izolaci od okolního prostředí a stabilizaci mikrobiomu tvorbou tzv. anaerobního prostředí
  • transportní obal, včetně chladících polštářků, které zajistí stabilní teplotu během přepravy

Provedete odběr v pohodlí domova

Samotný odběr je velmi jednoduchý, stačí postupovat dle návodu. Set obsahuje reagencium, které zajistí anaerobní prostředí. Anaerobní prostředí je velmi důležité pro stabilitu mikrobiomu. Střevní bakterie jsou zvyklé žít bez přítomnosti kyslíku a volný přístup kyslíku je nenávratně poškozuje.

Odebranou dávku stolice je důležité co nejdříve zamrazit. Součástí dodávky je hygienický box, který zajistí 100% izolaci od okolního prostředí.

Vyplníte zdravotní dotazník

Před odesláním vás žádáme o vyplnění zdravotního dotazníku, který najdete na webu ve svém zákaznickém účtu. Potřebujeme odpovědět pár otázek souvisejících s vaším zdravím. Cílem je odhalit skutečnosti, které by dopředu vylučovaly využití mikrobiomu pro autotransplantaci. Cílem je ušetřit peníze vynaložené na analýzu mikrobiomu, která by pouze potvrdila, že mikrobiom není v kondici, která by umožňovala jeho terapeutické použití.

Objednáte kurýra pro svoz zásilky

Svoz zásilky si objednáte telefonicky. Čas i místo vyzvednutí si zvolíte dle svých preferencí. Zásilku nemusíte nijak označovat, kurýr bude mít přepravní štítek, kterým označí zásilku. Vy dostáváte druhou část, určenou pro odesílatele.
V Brně můžete zásilku předat osobně v naší laboratoři, přesnou adresu najdete v záložce kontakty.

Provedeme analýzu mikrobiomu

Provádíme pokročilou molekulární-biologickou analýzu, která zhodnotí celkový stav mikrobiomu. Nutné je zejména stanovit přesný množství eventuálně přítomných patogenních bakteriálních kmenů a poměr vůči zdraví prospěšným bakteriím. Ačkoli imunita zdravého člověka si s určitým množstvím patogenních bakteriálních kmenů poradí, v případě jedince s oslabenou imunitou mohou tyto patogenní organismy představovat vážný problém. Výsledkem analýzy je komplexní mikrobiomový report, který Vám pošleme e-mailem a zároveň nahrajeme do vašeho zákaznického účtu na webu. nahrajeme do vašeho zákaznického účtu na webu.

Mikrobiom uložíme

Dávku stolice určenou pro uložení nejprve ošetříme kryoprotektivním médiem.
Úkolem kryoprotektivní média je zabránit poškození struktury bakteriálních buněk mrazem. Skladování mikrobiomu pak probíhá v mrazících boxech při teplotě -80°C.

Tento způsob uskladnění je dostačující pro zachování kvality po desítky let.

Aktualizujeme údaje ve vašem zákaznickém účtu

Informace o uložení mikrobiomu zaznamenáme do vašeho zákaznického konta. Pod přihlášením do zákaznického účtu na webu uvidíte vždy aktualizovaný stav, včetně data do kterého máte uložení mikrobiomu zaplacené.